Рівненський зоопарк. 1.05.2017 — відкриття 35-го ювілейного сезону

Рівненський зоопарк добре відомий серед найкращих зоопарків України. Він має  чималу площу — 13,5 га, яка використана дуже раціонально. На відміну від багатьох інших зоопарків, основна концепція побудови експозиції Рівненського зоопарку грунтується на зоогоеграфічному принципі — тут, у величезних вольєрах,  Ви маєте змогу спостерігати за різними видами тварин, які живуть сумісно. В побудові вольєрів відчувається також ще одна європейська риса: вони створені в першу чергу не для задоволення забаганок людей, а для комфорту тварин. Відчуваючи це, тварини віддячують співробітникам і відвідувачам своєю контактністю, вони не ховаються, не стресують і демонструють себе з усіх сторін!

Центральний вхід дуже привабливий і лаконічний. Тут є парковка, а на невеликій площі біля самого входу зоопарку можна перекусити стравами фастфуду. Діти можуть погратися коло симпатичних металевих фігурок різних видів тварин.

Дуже приємне враження справляють співробітники зоопарку – касири та контролери дуже ввічливі, з радістю відповідають на всі питання. Співробітники по догляду за тваринами охоче розповідають про своїх вихованців. Відвідувачам, які порушують правила поведінки в зоопарку, зауваження роблять дуже чемно і тактовно.

Одразу при вході в зоопарк Вас вітають рожеві пелікани! Вольєр пеліканів дуже простий і легко продивляється. Самі птахи викликають масу позитиву у відвідувачів – вони постійно щось роблять: чіпляються один до одного, видають «доісторичні» звуки, хуліганять. Співробітники прикрасили вольєр пеліканів красивими петуніями – так ці розбишаки почали їх плюндрувати! От бешкетники!!!

Далі ми прослідували парковою зоною, де експонуються південноамериканські ссавці. В комплексі «Патагонія» ви можете спостерігати за марами, капібарами, дикобразами і певна річ американськими Мозоленогими. Паркова стежка йде дещо вгору і приводить вас до колосальних розмірів вольєру вовків. До речі, тинок вздовж стежинки простий та оригінальний. Цікава ідея!

В вольєрах центральної частини експонуються валійскі кози – цінна, рідкісна порода, південноамериканські нанду (яких не так часто можна бачити в зоопарках України), хижі тварини – пуми, тигри і пантери, японські макаки, павіани.

Особливе захоплення в нас викликав вольєр з бурими чорноголовими капуцинами. Невеликий електропастух відділяє мавп від відвідувачів, враження таке, неначе тварини перебувають в вільних умовах! Жодного скла, жодних грат! Ми прекрасно розуміємо, що решітки неприємні тільки для людей, мавпи, насправді, радісно їх використовують для моціону. Для того, щоб не позбавляти капуцинів такого задоволення та забезпечити їх потреби у русі, співробітники зоопарку збагатили середовище перебування мавп різноманітними принадами – канатами, драбинками та гілками. Вигляд капуцини мають більш ніж задоволений!  

Спускаючись вниз, ми прослідували повз дуже цікавий вольєр, вірогідно для левів, з «замурованим» джипом. Джип справжній, слугує не лише декором, а й забавою для малечі – там можна гратися. Признаюсь чесно, сам заліз). Судячи з вигляду вольєру, скоро він прийме своїх мешканців… Поряд знаходиться комплекс для австралійських тварин – ему та гіганських кенгуру.

На нижній території знаходиться ставок з водоплавними птахами. Поряд з ним – загони для кабанчиків пекарі та чудової компанії мініатюрних кіз та баранців! До речі, карликові вівці – це дуже рідкісна і цінна порода, ми їх побачили в перший раз саме в Рівненському зоопарку! Дійсно дуже маленькі, з чудернацько скуйовдженою шерстю, вони виглядають відмінно!  

Якщо піднятися вгору, в сторону виходу, то можна натрапити на комплекс вольєрів, які виконані в традиційному, народному стилі. Тут мешкають кури, гуски, кози. Це – дуже охайна і приємна зона, всюди висаджені квіти, характерний запах тварин практично відсутній, як і на всій території зоопарку

З протилежного боку зоопарку можна побачити копитних тварин – яків, зебр, антилоп. Також тут мешкають африканські страуси.

Екзотаріум зоопарку – це окрема споруда з персональним входом. Його експозиція виконана бездоганно! Перший зал включає тераріумну та акватераріумну тематику. Тут утримуються крупні змії – звичайний удав, анаконда, собакоголові удави. В акваріумах плавають скати моторо та величезні паку. Мешканці другого залу це дрібні примати, едіпові, імператорські, червонорукі тамарини, лемури. Дуже цікаво для нас було побачити броненосця, який грався з м’ячиком. В переході до експозиції «Нічний світ» розташовані морські акваріуми з амфіпреонами та іншими морськими мешканцями. «Нічний світ», на відміну від подібних експозицій інших зоопарків, сприймається дуже цікаво, він добре освітлений, тварин реально видно і вони активні

Підсумовуючи, хотілося б зазначити, що Рівненський зоопарк нам дуже сподобався! Побажаємо адміністрації та співробітникам наснаги і успіхів в новому, 35-му сезоні! 

Всю інформацію роботі Рівненського зоопарку ви можете знайти на ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ

Contacts:
Posted by: Кирилл on

2 комментария so far:

  1. Анна:

    Ну все, можно уже не ехать, отличная экскурсия 🙂 прекрасный зоопарк и очень информативные фото и текст. Спасибо!

    • Кирилл:

      Спасибо! Зоопарк действительно замечательный! Ехать однозначно стоит, тем более сообщение с Киевом очень хорошее

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *