Відкриття нової експозиції «Мадагаскар» в Черкаському зоопарку. 11.09.2017

Одні з головних функцій сучасного зоопарку, які принципово відрізняють його від звіринця минулого сторіччя, це  забезпечення оптимальних умов утримання тварин та просвітницька робота. Саме вони покладені в основу ідеї створення нового експозиційного комплексу «Мадагаскар» у Черкаському зоопарку. 

Цю тезу варто розглянути докладніше. Павільйон «Мадагаскар» створений для того, щоб ознайомити відвідувачів з самобутньою фауною найвідомішого в світі острова. Тут ви можете побачити та поспостерігати за лемурами ката, променистими черепахами, пантеровими хамелеонами, денними геконами, мадагаскарськими тарганами і рідкісною свиноносою мадагаскарською змією. В крайньому вольері, задля ознайомлення відвідувачів з фауною прилеглих територій, а саме південної частини материкової Африки, утримуються жовті мангусти. 

Уявлення більшості сучасних людей про біологічний вид тварин безпосередньо пов`язане з розумінням особливостей середовища існування цього виду. Саме тому творці експозиції «Мадагаскар» так багато уваги приділили створенню характерного екологічного антуражу. Це відчувається як в декоративному оздобленні, так і в особливих умовах утримання тварин. Останнє твердження прекрасно ілюструє модуль мадагаскарських денних плазунів — ігуан, фельзум та пантерових хамелеонів. В літній період тварини мають змогу вийти в зовнішній вольер, вкритий металевою сіткою. Біологи зоопарку не випадково використали металеву сітку в якості матеріалу вольеру: навідміну від скла, вона пропускає повний спектр сонячного світла, так необхідного для денних плазунів Мадагаскару. Лемури утримуються в великому вольері, верх якого теж вкритий сіткою. Для протидії сніговому навантаженню, легка і ажурна металева конструкція вольеру представляє собою міцний силовий кронштейн. Але відвідувачі навіть не звернуть на нього уваги: конструкція продумана так, що силові елементи ледь помітні. До того ж, жвава гра котячих лемурів навряд чи дасть можливість сконцентрувати увагу на чомусь іншому 🙂

А ви звернули увагу на велетенські баобаби, які «виросли» біля входу в павільйон? Для тих, хто не одразу здогадався, ми зробимо підказку. Ці баобаби не повністю штучні, їх зелена крона — живі кущі самшиту. А для того, щоб їм було тепло взимку, стовбури баобабів спеціально утеплені. В Черкаському зоопарку піклування про все живе проявляється в найменших дрібницях! І це дійсно вражає — зверніть увагу, як новий павільйон «вписаний» в рослинне угруповання зоопарку! Жодне дерево не постраждало!

Крита частина павільйону «Мадагаскар» несе декілька функцій. По-перше, вона забезпечує тінь, яка прибирає відблиски скла вольер і спостереження за тваринами стає більш комфортним. По-друге, вона створює затишні умови для відпочинку відвідувачів, які мають змогу посидіти на чудовій лаві, виготовленній з розпиленного навпіл стовбура старого, «померлого своєю смертю» (уточнюють співробітники зоопарку) дерева. Ззовні і в середині павільйон прикрашений стилізованими під місцеву традицію малюнками та декоративними елементами. Гарно!!!

Відкривали вольєрний комплекс керівники Черкаського зоопарку — Евгеній Леонідович Ван та Андрій Юрійович Ладнов. Відкриття відбулося в колі колег — директорів та співробітників Рівненського та Луцького зоопарків, співробітників Одеського та Київського зоопарків, а також зоокіперів та зоологів. Ми всі отримали величезне задоволення від цього свята, дуже дякуємо за вашу наполеглеву працю! Успіхів Черкаському зоопарку, здоров`я та наснаги всім співробітникам в подальших звершеннях, в нелегкій праці збереження генофонду планети, розведенні тварин та перетворенні населення в громадян!

Contacts:
Posted by: Кирилл on

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *